NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

PA + NOVEM łączą się – powstaje nowa kategoria agencji reklamowej

2018-12-04 09:18:00

2 listopada br. doszło do połączenia agencji reklamowej PromoAgency (PA) z Novem, poprzez akwizycję 100% udziałów spółki Novem. Łukasza Pawlika, którzy wraz ze sprzedażą swoich udziałów ustąpił ze stanowiska, CEO zastąpił Grzegorz Gracz pełniący funkcję CEO agencji PA.

Novem jest jedną z najbardziej znanych agencji performance, od 12 lat specjalizuje się w kampaniach dla takich marek jak: Tally Weijl, PLAY, RedBull Mobile, Provident, Morele, Wawel. Agencja PA natomiast znana jest z wieloletniej współpracy z polskimi i międzynarodowymi podmiotami, do których zaliczają się PLL LOT, BP, mFinanse, ALDI i Kruszwica.

 

Celem akwizycji Novem było poszerzenie specjalistycznych kompetencji. – Wierzymy, że synergia kompetencji kreatywnych i contentowych PA z performancem NOVEM, to idealna mieszanka, która przełoży się na jeszcze lepsze efekty naszych Klientów. Naszym zdaniem klasyczna, ścisła współpraca między agencją, a domem mediowym nie zawsze sprawdza się i często niezbędne jest, aby to wręcz jeden podmiot wziął odpowiedzialność za dowożenie wyników – uważa Grzegorz Gracz.

Dzisiejsze wyzwania stawiane przez Klientów, wielokanałowa komunikacja, analityka biznesowa, zrozumienie wewnętrznych procesów firm, nowa lojalność, czy też transformacja digitalowa, to nieustanne poszerzanie wiedzy, a organiczne budowanie specjalistycznych zespołów często trwa zbyt długo. – Pośrednim celem jest też rozszerzenie grupy Klientów PA i początek kolejnych akwizycji – mówi Michał Tokarski, Członek Zarządu, Business Manager agencji PA.

Bardzo zależało nam, aby NOVEM i cały nasz zespół świetnych specjalistów, trafił w dobre ręce i tak się stało.Jestem przekonany, że Grzegorz i Michał oraz team PA odnajdą się w nowej roli znakomicie. Z taką świadomością łatwiej jest zająć się czymś zupełnie nowym – mówi Łukasz Pawlik, od kilku dni nowy CEO startupu Lunching.pl.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: